پروکسی واتساپ

پروکسی واتساپ

نحوه اتصال به پروکسی واتساپ

 

آپدیت جدید برنامه واتساپ (WhatsApp) که به تازگی رونمایی شده شامل قابلیت ویژه‌ای به نام اتصال به پروکسی است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق سرورهای خاص امکان دسترسی به واتساپ را داشته باشند. در ادامه همراه باشید تا با نحوه اتصال به پروکسی واتساپ و استفاده از آن بیشتر آشنا شوید.

 

چطور به پروکسی واتساپ وصل شویم؟

قابلیت پروکسی واتساپ تا حد زیادی با همین قابلیت در برنامه تلگرام شباهت دارد. برای اتصال به پروکسی واتساپ چه در سیستم‌عامل iOS و چه در اندروید کافی است وارد برنامه WhatsApp شوید. البته توجه داشته باشید که برنامه شما به آخرین نسخه آپدیت شده باشد.

در قدم بعد روی آیکون سه نقطه که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید. سپس در منوی باز شده گزینه Setting یا تنظیمات برنامه را انتخاب کنید. در ادامه روی گزینه Storage and data (داده‌ها و ذخیره‌سازی) ضربه بزنید و به پایین‌ترین بخش صفحه مراجعه کنید. در این قسمت گزینه‌ای به نام Proxy Setting (تنظیمات پروکسی) را پیدا کنید.

 

 

واتساپ جدید با پروکسی

درست است که اخیرا نسخه جدید واتساپ قابلیت استفاده از پروکسی را برای کاربرانی که امکان بهره‌گیری آزاد از این برنامه را ندارند ارائه کرده است. اما این قابلیت فعلا تنها برای کاربران اندروید و آیفون در دسترس است. متأسفانه پروکسی واتساپ هنوز برای نسخه‌های ویندوز یا وب قابل استفاده نیست. البته در آینده ممکن است راهکارهایی در این زمینه نیز اعمال شود.

 

برطبق گفته‌های مدیران شرکت واتساپ برای اتصال به پروکسی باید از آی پی سرورهای دارای پورت ۸۰، ۴۳۳ یا ۵۲۲۲ استفاده شود. با این حال توجه داشته باشید که ارائه‌دهندگان پروکسی واتساپ از آدرس IP شما باخبر هستند.

آیا امنیت پروکسی های Whatsapp بالا است؟

شرکت واتساپ پس از رونمایی قابلیت جدید به تمامی کاربران اطمینان داد که اضافه شدن پروکسی هیچ تأثیری در سطح امنیت برنامه نخواهد داشت. از آنجایی که عملکرد ارتباطی این برنامه از طریق پروتکل‌های رمزنگاری قدرتمند انجام می‌شود تمامی اطلاعات کاربران از جمله گفتگوها، تصاویر، ویدیو‌ها و فایل‌های صوتی همچنان محرمانه باقی خواهند ماند. به خاطر وجود همین ارتباطات رمزنگاری شده، ارائه‌دهندگان سرور پروکسی نیز نمی‌توانند به بررسی و شنود این برنامه بپردازند.

 

متأسفانه هنوز خبری از ایجاد کانال‌های پروکسی واتساپ در این برنامه موجود نیست. با اینکه کانال‌های پروکسی فراوان تلگرام رقیب سرسختی برای این برنامه به‌شمار می‌روند، اما این احتمال وجود دارد که با ایجاد کانال‌های پروکسی واتساپ در برنامه تلگرام راه دسترسی به پروکسی‌های بیشتر فراهم شود.

 

فرهاد امیدوار

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید