سبد خرید

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۲

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022

تغییرات اپدیت های جدید اینستا؛ آپدیت جدید اینستاگرام چه امکاناتی دارد؟

سال ۲۰۲۲ سال شلوغی برای شبکه‌های اجتماعی بود به خصوص به دلیل همه‌گیری کرونا که بسیاری از کاربران در قرنطینه و داخل خانه بودند و تنها سرگرمی آن‌ها شبکه‌های اجتماعی بود. جدیدترین بروزرسانی اینستاگرام ۲۰۲۲ امکانات و ویژگی‌های متنوع زیادی را به این برنامه اضافه کرد که در ادامه به برترین نمونه‌های آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱٫ داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard) از قابلیت های جدید اینستاگرام

جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام در سال 2021 - داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard)

این ویژگی که جز امکانات آخرین به روزرسانی اینستا در ژانویه ۲۰۲۱ بود به شما این امکان را می‌دهد تا عملکرد خود در این شبکه اجتماعی را با کمک ابزارهای حرفه‌ای ردیابی کنید تا بتوانید کسب و کارتان را به شکل بهتری توسعه دهید. برای مثال می‌توانید ببینید مخاطبین شما بیشتر در چه زمانی فعال هستند تا در همان زمان‌ها پست ارسال کنید.

در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، در این قسمت بخش‌های مختلفی برای ردیابی فعالیت شما وجود دارد. مثلا بخش Stay Informed که در آن می‌توانید با نکات مهمی که سایر تولیدکنندگان محتوا در این شبکه اجتماعی ارائه کردند آشنا شوید و از آن‌ها الگو بگیرید. همچنین یک بخش دیگر نیز برای فروش محصولات کسب و کارتان وجود دارد که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا از پروفایل شما از محصولاتتان بازدید کرده و در صورت تمایل آن‌ها را خریداری کنند.

در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، علاوه بر این در بخش Most Active Times نیز می‌توانید ببینید مخاطبینتان در چه ساعت‌هایی بیشتر فعالیت دارند.

 

۲٫ اطاق‌های زنده (Live Rooms) از امکانات جدید اینستاگرام

اطاق‌های زنده یکی دیگر جدیدترین ویژگیهای و قابلیت های ۲۰۲۱ اینستاگرام است که در ماه مارس معرفی شد. در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا در لحظه با بیش از ۱ حساب اینستاگرام به صورت ویدیویی لایو پخش کنید. با این ویژگی می‌توانید با همکارانتان لایو برگذار کنید یا اینکه با مشتریانتان این کار را انجام دهید.

۳٫به روز رسانی Reels اینستاگرام ۲۰۲۲

قابلیت Reels از زمانی که اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد، به سرعت در حال افزایش محبوبیت است. اینستاگرام واقعاً روی این قالب جدید سرمایه گذاری می‌کند و دائماً به دنبال ارتقاء آن است، همانطور که در جولای ۲۰۲۱ مشاهده کردیم، زمانی که پلتفرم تصمیم گرفت حداکثر مدت زمان Reels را دو برابر کند. ویژگی جدید اینستاگرام مرتباً با گزینه‌های بیشتری مانند ویژگی تایمر ارائه می‌شود.

 

بیایید نگاهی عمیق‌تر به کارهایی که می‌توانید با Reels انجام دهید، داشته باشیم. اساساً، Reels پست‌های عمودی تمام صفحه هستند که می‌توانند از ۱۵ ثانیه تا ۱ دقیقه طول بکشند. این عملکرد همچنین به شما امکان می‌دهد چندین فیلم کوتاه را در یک فیلم ترکیب کنید. علاوه بر این، Reels را می‌توان به انواع مختلفی از امکانات اضافی مجهز کرد تا محتوا را جذاب‌تر کند:

  • موسیقی: یکی از مواردی که در اپدیت جدید اینستا در دسترس قرار گرفت، این است که می‌توانید آهنگ دلخواه خود را اضافه کنید و نسبت صدای اصلی موسیقی را در مقابل ویدیو تنظیم کنید.
  • قابلیت Voiceover: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، شما می‌توانید صدای خود را روی ویدیو ضبط کنید.
  • قابلیت Doodles: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، می‌توانید روی ویدیوی خود نقاشی بکشید.
  • استیکرها: یکی ازویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) این است که بعد از اینکه ویدیوی خود را اپلود کردید، می‌توانید یک استیکر به آن اضافه کنید.
  • تایمر: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، با وجود تایمر نیازی به نگه داشتن گوشی در حین ضبط ویدیو ندارید.
  • قالب‌بندی: می‌توانید چندین ویدیو را در قالب‌های مختلفی قرار داده و منتشر کنید. درست مثل ویژگی کلاژ تصاویر.

 

۴٫ کپشن خودکار استوری ها از هیجان انگیزترین قابلیت های جدید اینستاگرام

آپدیت های جدید اینستا ۲۰۲۱ - کپشن خودکار استوری ها

یکی از جدیدترین امکانات اینستاگرام قابلیت اضافه کردن خودکار کپشن به صورت استیکر روی استوری‌ها است. از آنجایی که خیلی از کاربران ویدیوها را بدون صدا تماشا می‌کنند این ویژگی به شما کمک می‌کند تا به شکل بهتری با این دسته از مخاطبین ارتباط برقرار کنید و هرآنچه که در استوری می‌گویید را به صورت متن روی استوری اضافه کنید. آن هم به شکل خودکار.

این تغییرات بروزرسانی اینستاگرام ۲۰۲۲، تنها برای ویدیوهایی که ۱۵ ثانیه یا کمتر باشند قابل استفاده است بنابر این باید بهترین استفاده را از این زمان محدود داشته باشید. علاوه بر این ممکن است متن نوشته‌ها کاملا درست نباشد، در این صورت کافی است روی کلمات بزنید و آن‌ها را ویرایش کنید.

۵٫ بروزرسانی بخش اینسایت اینستاگرام ۲۰۲۲

این بخش شاید جزو قابلیت های جدید اینستاگرام نباشد اما در سال ۲۰۲۱ با تغییرات کلی همراه بود و بسیار کاربردی‌تر از قبل شد. بیشتر این تغییرات به لایو و ریلز مربوط می‌شود و به تولیدکنندگان محتوا کمک می‌کند با تعداد بیشتری از مخاطبین ارتباط برقرار کنند.

 

اینستاگرام یک بار دیگر ابزار تجزیه و تحلیل خود را به روز کرده است تا به سازندگان و کسب و کارها بینش بهتری نسبت به عملکرد حساب‌هایشان بدهد. اولین تغییر عمده این است که اکنون به جای ۳۰ یا ۶۰، می‌توانید داده‌های حداکثر ۹۰ روزه را ببینید. همچنین می‌توانید عملکرد ویدیوی لایو خود را اندازه‌گیری کنید.

۶٫ امکانات جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲: تغییر الگوریتم ها

این مورد قطعا جز ویژگی های بروزرسانی اینستاگرام ۲۰۲۲ نیست چرا که جزو قابلیت‌ها به حساب نمی‌آید اما به همان اندازه و شاید بیشتر اهمیت دارد. اینستاگرام امسال الگوریتم‌هایش را تغییر داده و گفته می‌شود الگوریتم جدید بیشتر از همه محتوای ویدیویی تمرکز دارد. برای مثال حالا می‌توانید کپشن‌های طولانی‌تر برای ویدیوها بنویسید و حتی به ویدیوها موسیقی اضافه کنید.

اصل عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای مدت طولانی یک رمز و راز بوده است، و تلاش برای دیده شدن در آن بیشتر بر اساس حدس زدن و فرآیند آزمایش و شکست بود. به نظر می‌رسد در حال حاضر، در ویژگی های جدید اینستاگرام ۱۴۰۱، مهم ترین عواملی که بر آنچه کاربران در فیدهای IG خود می‌بینند تأثیر می‌گذارد، به صورت زیر است:

  • شاخص‌های محبوبیت پست یا تعداد افرادی که لایک کرده‌اند
  • چند کاربر در گذشته با حساب تعامل داشته اند
  • کاربر چند پست را پسندیده است
  • تعامل کاربر با سایر حساب‌ها

۷٫ استوری های مبتنی بر لوکیشن

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - استوری های مبتنی بر لوکیشن

این ویژگی قبلا هم در اینستاگرام وجود داشت اما در اکتبر ۲۰۲۰ حذف شد و حالا دوباره به همراه سایر ویژگی های جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بازگشته است. با این قابلیت اینستاگرام جدید در سال ۱۴۰۱ کاربران می‌توانند استوری‌های حساب‌هایی که در نزدیکی آن‌ها هستند را روی یک نقشه مشاهده کنند.

 

۸٫ جستجو روی نقشه؛ از امکانات جدید اپدیت اینستا در سال ۲۰۲۲

یکی دیگر از به روز رسانی‌های جدید اینستاگرام، جستجوی نقشه است. این ویژگی شباهت زیادی به نقشه‌های گوگل دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا مکان کسب و کارهای مختلف را در اپلیکیشن اینستاگرام پیدا کنند. جستجوی نقشه در داخل مرورگر معمولی اینستاگرام قرار دارد که از آن برای جستجوی سایر کاربران، هشتگ‌ها و غیره استفاده می‌کنید.

یکی از جدیدترین قابلیت‌ها که در بروزرسانی اینستاگرام ۲۰۲۲ به تازگی عرضه شده قابلیت جستجو در نقشه است. شما با یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) می‌توانید روی یک نقشه مکان کافه‌ها و فروشگاه‌ها را ببینید و اگر روی یکی از آن‌ها بزنید، اطلاعات تکمیلی در مورد آن کسب و کار را مشاهده می‌کنید. مثلا آدرس، قیمت، ساعات کار و همچنین پروفایل اینستاگرام آن‌ها.

۹٫ مخفی کردن تعداد لایک ها ؛ از جالب ترین قابلیت های جدید اینستاگرام

اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران اینستاگرام روی تعداد لایک پست‌هایتان حساس هستید حتما می‌دانید برای آنکه بخواهید یک پست خوب ارسال کنید که مورد استقبال کاربران قرار بگیرد کار خیلی سختی دارید. ممکن است یک عکس که فکر می‌کنید بسیار زیبا است پست کنید و هیچکس آن را لایک نکند. این اتفاق ممکن است به اعتماد به نفس افراد آسیب وارد کرده و طبعات سنگینی داشته باشد.

اینستاگرام با علم بر این موضوع امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در دسترس کاربران قرار داده است. این ویژگی از مدت‌ها قبل به صورت آزمایشی وجود داشت اما از چند ماه پیش در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است. با فعالسازی این قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید تعداد لایک های پست خود را از دیگر کاربران مخفی کنید.

 

۱۰٫ پاسخ دادن به دایرکت با ویدیو یا عکس یکی از جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام

یکی از ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام امکان پاسخ دادن به دایرکت‌ها با عکس یا ویدیو است. اگر حوصله تایپ کردن ندارید یا می‌خواهید به جای متن یک عکس یا ویدیو به طرف مقابلتان بفرستید می‌توانید ویدیو خودتان را ضبط کرده و آن را به جای استیکر یا گیف ارسال کنید. این هم یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) است که خیلی مفید واقع شده است.

 

۱۱٫ امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو در آپدیت جدید اینستاگرام

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

امکان جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ خاموش کردن صدا یا تصویر در هنگام پخش یک لایو است. اگر نمی‌خواهید تصویرتان در جریان یک لایو پخش شود یا برعکس اگر فقط می‌خواهید تصویری را بدون صدا پخش کنید، حالا می‌توانید این کار را انجام دهید. اینستاگرام دکمه‌های جداگانه‌ای درست زیر پنجره لایو برای انجام این کار اضافه کرده است.

وقتی ویدیو را خاموش کنید به جای پخش زنده تصویر پروفایل شما نشان داده می‌شود.

 

۱۲٫ امکانات جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲: کلب پست‌های اینستاگرام

یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام در پست این است که اکنون می‌توانید پست‌های مشترک ایجاد کنید. به این معنی است که پست هم در فید شما و هم در پروفایل همکار شما ظاهر می‌شود. برای ایجاد یک پست مشترک، باید پست معمولی خود را ایجاد کنید، سپس روی Tag people و سپس روی Invite collaborator کلیک کنید.

 

۱۳٫ Reels Visual Replies

تا پایان سال ۲۰۲۱ اینستاگرام یکی از قابلیت های جدید دیگر Reel را به نام «Reels Visual Replies» معرفی کرد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از ویدیوها به نظرات (توسط هر دنبال کننده ای روی Reels شما) پاسخ دهید. این ویژگی یک راه عالی دیگر برای سازندگان است تا با ایجاد محتوای الهام گرفته از فعالیت آن‌ها در بخش نظرات، با فالوورهای خود بحث کنند.

۱۴٫ حالت Creator اینستاگرام

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022

اینستاگرام مدتی پیش حالت Creator را برای حساب‌هایی با بیش از ۱۰۰۰۰ فالوور معرفی کرده است و به توسعه این بخش از برنامه ادامه می‌دهد تا به اینفلوئنسرها کمک کند تا از تجربه خود با آن بهترین استفاده را ببرند و حالت Creator واقعاً تفاوت ایجاد کرد. حالت Creator همچنان در حال تکامل است و ویژگی‌های جدیدی مانند بخش کاملاً جدیدی از نکات بازاریابی اینستاگرام را به دست می‌آورد که سازندگان می‌توانند هنگام طراحی محتوای جدید به نفع خود استفاده کنند.

۱۵٫ استیکرهای تعاملی جدید استوری اینستاگرام

 

 

اکثر کاربران اینستاگرام عادت دارند هر از گاهی استیکرهای جدیدی را در پنل ویرایش استوری خود ببینند. در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، جدیدترین مجموعه استیکرهای موجود برای هر کاربر ممکن است بر اساس نوع حساب آن‌ها متفاوت باشد. اپدیت های جدید اینستا در استوری‌ها به صورت زیر است:

استیکر خرید

نام این استیکر گویای همه چیز است. افزودن آن به استوری خود به دنبال کنندگان شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً از استوری اینستاگرام خرید کنند. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت در آپدیت جدید اینستاگرام باید ویژگی خرید را از قبل تنظیم کرده باشید.

استیکر موسیقی

این مورد مدتها است که توسط کاربران در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود و اکنون یکی از تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ این است که استیکر Music به طور گسترده در دسترس است.

Add yours

قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲

استیکر “Add yours” کمی شبیه به استیکر چالش شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دیگران را دعوت کنید تا استوری‌های خود را در مورد هر موضوعی که می‌خواهید به اشتراک بگذارند. برای دیدن استوری‌های سایر افرادی که استیکر Add yours شما را استفاده کرده‌اند، روی استیکر در استوری خود ضربه بزنید. این مورد هم از مواردی است که در بروزرسانی اینستا ۲۰۲۲ در دسترس قرار گرفته است.

 

همچنین، می‎توانید از نماد سه نقطه در بالا برای مشاهده گزینه‌های اضافی برای مدیریت استیکرهای خود مانند خاموش کردن اعلان‌ها یا پنهان کردن نام کاربری خود استفاده کنید.

استیکر لینک قابل تنظیم؛ اپدیت جدید اینستا

استیکر لینک دیگر مخصوص اکانت‌های بزرگتر اینستاگرام با بیش از ۱۰ هزار دنبال کننده نیست. اکنون برای همه ما در دسترس است! برای استفاده از قابلیت جدید استوری اینستاگرام، باید آدرس وب سایتی را که ‌می‌خواهید استیکر به آن لینک شود، وارد کنید. هر کسی که می‌تواند استوری شما را ببیند می‌تواند روی استیکر ضربه زده و از سایت لینک داده شده بازدید کند.

استیکر حمایت از مشاغل کوچک

این استیکر در طول همه گیری کرونا برای خود نامی دست و پا کرده است و در آپدیت جدید اینستاگرام در دسترس قرار گرفته است. کووید-۱۹ و سایر محدودیت‌ها تأثیر منفی زیادی بر مشاغل، به ویژه مشاغل کوچکتر داشته است. اینستاگرام تصمیم گرفت تا کاربران را قادر سازد تا از کسب و کارهای کوچک مورد علاقه خود با یک استیکر اختصاصی حمایت کنند تا به آن‌ها کمک کند دسترسی و شناخت خود را افزایش دهند.

این بدان معناست که با استفاده از استیکر در آپدیت جدید اینستاگرام، می‌توانید هر کسب‌وکاری را تگ کنید تا به آن‌ها کمک کنید مخاطبان بیشتری پیدا کنند.

۱۶٫ امکان پین کردن پست‌ها در آپدیت جدید اینستاگرام

آپدیت جدید اینستاگرام / بروزرسانی اینستاگرام 2022

یکی از جدیدترین مواردی که با اپدیت جدید اینستا در دسترس قرار گرفت، امکان پین کردن پست‌ها است. درست مانند توییتر شما می‌توانید پست‌ها یا ریلزهایی که دوست دارید را در پروفایل خود پین کنید. این پست‌ها به‌عنوان اولین تصویر در پروفایل شما نشان داده می‌شوند و با انتشار پست‌های جدید نیز همچنان اولین پست‌هایی خواهند بود که بازدیدکنندگان، مشاهده خواهند کرد.

 

۱۷٫ اپدیت جدید اینستا استوری یک دقیقه ای

یکی دیگر از تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۲، امکان انتشار استوری‌های ۱ دقیقه‌ای به‌صورت یکپارچه و بدون برش خوردن است. این مورد یکی از قابلیت‌هایی است که اینستاگرام طی چند ماه اخیر در حال تست آن بوده و حالا کم کم کاربران عادی نیز به این قابلیت دسترسی پیدا می‌کنند. با آپدیت جدید استوری یک دقیقه ای اینستاگرام، می‌توانید ویدیوهای یک دقیقه‌ای را بدون اینکه نیازی باشد آن‌ها را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید، در استوری منتشر کنید.

۱۸٫ تنظیمات ترتیب نمایش پست‌ها در فید؛ بروزرسانی اینستاگرام ۲۰۲۲

ترتیب نمایش پست‌ها در فید، همیشه یکی از مواردی بوده که کاربران نسبت به آن انتقادات و شکایات زیادی داشتند. به نظر می‌رسد یکی از تغییرات اپدیت جدید اینستا در سال ۲۰۲۲، بر همین موضوع متمرکز باشد. اینستاگرام از چندین ماه پیش در حال تست یک قابلیت جدید است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا فید خود را همانطور که دوست دارند، تنظیم کنند.

بروزرسانی اینستاگرام 2022 / تغییرات جدید اینستاگرام

ترتیب فعلی پست‌ها به‌عنوان Home قابل دسترسی است ولی دو ترتیب دیگر با عناوین Favorites و Following نیز قرار است اضافه شوند. ترتیب اول تنها پست‌های منتشر شده در حساب‌هایی که شما انتخاب می‌کنید را نشان می‌دهد و ترتیب دوم نیز پست‌های حساب‌هایی که دنبال می‌کنید. این ویژگی در دسترس برخی کاربران قرار گرفته ولی فعلا مشخص نیست فعال کردن این قابلیت جدید اینستاگرام برای سایر کاربران چه مقدار زمان خواهد برد.

 

۱۹٫ نمایش زمان شروع لایو در بیوگرافی

یکی از قابلیت های جدید اپدیت اینستا، نمایش لایو در بیو است. اگر یک لایو را زمان‌بندی کرده باشید، لایو شما همراه با تیتر و زمان شروع، در پروفایل و قسمت بیو نشان داده خواهد شد تا هر کاربری که از پروفایل شما بازدید کرد، بداند که در چه زمانی قرار است لایو شما شروع شود.

۲۰٫ ساخت آواتار در اینستاگرام در آپدیت جدید

بروزرسانی اینستاگرام در سال ۲۰۲۲، یک قابلیت تازه به‌عنوان آواتار را نیز به این شبکه اجتماعی معرفی کرد. با این ویژگی می‌توانید آواتارهای ۳ بعدی از خودتان بسازید و از آن‌ها در استوری و با انتخاب گزینه Avatar، استفاده کنید.

۲۱٫ علامت New در پروفایل اینستاگرام

اگر طی چند ماه گذشته یک حساب جدید در اینستا ایجاد کرده باشید، احتمالا با آیکون New در پروفایل خود مواجه شدید و می‌خواهید بدانید علامت New در اینستاگرام چیست؟

از ماه سپتامبر، اینستاگرام آیکون New را به پروفایل کاربری حساب‌هایی که به تازگی در این شبکه ثبت نام کرده باشد، نشان می‌دهد تا سایر کاربران متوجه تازه وارد بودن آن کاربر شوند. برای حذف علامت New در پروفایل اینستاگرام خود هم کافی است فعالیت داشته باشید و پست و استوری و یا ریلز جدید منتشر کنید.

دیدگاه‌ها ۰


ارسال تیکت جدید