سبد خرید

آخرین آپدیت تلگرام در سال ۲۰۲۲

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2022
 تلگرام اخرین اپدیت سال ۲۰۲۲ اش رو عرضه کرده که دارای قابلیتهای جالبی هست.

‏ تلگرام در قابلیتی بسیار جالب برای حفظ حریم خصوصی امکانی رو قرار داده تا کاربران وقتی امکان مشاهده عکس پروفایلشون رو مثلا به مخاطبین محدود میکنن، یک عکس عمومی هم برای کسانی که در مخاطبینشون نیستن هم قرار بدن!

به طور مثال شما میتونن عکسهای خوشگلتون رو فقط محدود به مخاطبینتون بکنین ولی یک عکس عمومی مثلا یک گل رو برای بقیه افراد قرار بدین تا برای بقیه عکس پروفایلتون خالی نباشه.

‏ کاربران تلگرام از حالا میتونن برای هر شخصی، عکس پروفایل مدنظر خودشون رو بزارن. این عکس تنها برای خود شخص قابل دیدن هست. اگر این عکس هم به نظرشون جالب هست، اون رو به طرف مقابل هم پیشنهاد بدن تا طرف مقابل تنها با یک کلیک اون رو به عنوان عکس پروفایل خودش قرار بده.

‏ در این اپدیت کاربران علاوه بر متن، حالا میتونن عکسها و ویدیوهارو هم تار کنن و بقیه کاربران برای دیدن اونها نیاز به یک کلیک اضافه تر داشته باشن.

برای استفاده از این قابلیت فقط کافیه در منوی انتخاب عکس و ویدیو، عکس و ویدیوهای مدنظرتون رو انتخاب کنید و بعد از فشار دکمه سه نقطه، گزینه Hide with Spoiler رو انتخاب کنید.

‏ بخش مشاهده فضای تلگرام دستخوش تغییرات خوبی شده و در این اپدیت میتونین:
‏ حداکثر فضایی از گوشیتون که تلگرام میتونه اشغال کنه رو مشخص کنید
‏ پاک شدن خودکار عکس و ویدیو از حافظه گوشی بعد از مدت مشخصی حالا به سه بخش چتهای شخصی، کانالها و گروه ها تقسیم شده در قسمت پایین این بخش هم حالا تلگرام بزرگترین ویدیوها، فایلها، موزیکهای تمام چتها رو از بزرگ به کوچک براتون لیست میکنه.

‏ تلگرام ویرایشگر عکسش رو هم اپدیت کرده و علاوه بر طراحی جدید، ابزار تار کردن بخش های مختلف عکس، صاف کردن خودکار خطوط در حین کشیدن اشکال مختلف و تغییر اندازه، فونت و پس زمینه متن هم اضافه شده.

 

حالا امکان مخفی کردن لیست اعضای گروه رو هم اضافه شده که باعث بهبود حریم شخصی اعضای گروه میشه و از اسپم شدن مسیجهای شخصی اونها جلوگیری میکنه. این قابلیت فقط محدود به گروه های با اعضای بیش از ۱۰۰ نفر هست.

 در این اپدیت بالاخره تلگرام بخش پروکسی رو بهبود داده و حالا پروکسی ها براساس پینگشون مرتب میشن و میشه چند پروکسی رو به طور همزمان حذف یا با بقیه به اشتراک گذاشت.

 و در نهایت در اندروید انیمیشن لودینگ تغییر کرده، اموجی های متحرک جدید (تنها چیز جدید برای کاربران پریمیوم) و اموجی های تعاملی جدید هم اضافه شدن.

دیدگاه‌ها ۰


ارسال تیکت جدید